image

Чому активісти-блокувальники із Закарпаття вирішили здатися

Активісти, які блокували російські вантажівки на адмінкордоні Закарпаття, розблокували рух не просто так

Як ми повідомляли, вчора активісти, які блокували російські вантажівки в Закарпатті оприлюднили заяву, у якій оголосили, що вирішили пропускати російські вантажівки в напрямку Євросоюз-Росія. І зробили вони це для того, щоб Росія розблокувала рух українських вантажівок в Росії.

Насправді, активісти змушені були здатися, бо суспільна думка була не на їхню користь.

Навіть при тому, що блокувальними в Закарпатті не мали проблем з головою ОДА Геннадієм Москалем, правоохоронцями, а прокурор області Володимир Янко навіть підтримав цю акцію, хоча вона не вкладається в жодні законодавчі норми, довелося оголосити про розблокування адмінкордонів для російських вантажівок.

Те, що було оголошено про розблокування руху лише в одному напрямку, не має ваги, бо до Закарпаття російські вантажівки в бік Євросоюзу і так не доїжджали, їх блокували вже в інших областях.

У своїй заяві активісти натякнули, що в Росії застрягло багато закарпатців-далекобійників. І це дійсно так.

Ми повідомляли про те, що з перших днів акції активісти отримали опір від місцевого населення.

-     Генерал Русин проти блокування доріг

-     Панов: блокування вантажівок – удар по інвестиційному середовищу Закарпаття

-   ВІДЕО конфлікту між закарпатським перевізником та активістами-блокувальниками       

У Свалявському районі навіть відбулося перекриття траси Київ-Чоп людьми, які вимагали розблокувати рух російських вантажівок.

І хоча тих, хто виступав проти блокування самі активісти називали «тітушками» і навіть натякали на те, хто стоїть за людьми, які вимагають розблокувати проїзд російським вантажівкам, справу це не міняло.

Вчора відбулося масове зібрання закарпатських перевізників, які рішуче виступили проти блокувальників і навіть оголосили, що готові до рішучих дій по розблокуванню доріг. Вони пояснювали, що після того, як Росія заблокувала українські вантажівки на своїй території у відповідь на блокування російських вантажівок, постраждали саме закарпатці, які є водіями цих вантажівок.

відео 

Справа в тому, що Закарпаття знаходиться на чотирьох кордонах. Це неймовірно сприятливе географічне положення для створення тут крупних логістичних центрів, коли сюди стікають вантажопотоки з Євросоюзу і звідси вантажі розвозяться далі на Схід.  І поки недолуга влада тягне з відкриттям таких логістичних центрів, бо навіть не може запропонувати інвесторам їх створити, то підприємливі закарпатці вже давно придбали вантажівки і самі перевозять вантажі з Євросоюзу на Схід і в зворотньому напрямку.

І таких перевізників неймовірно багато. Деякі працюють офіційно (такі як «Дешко» чи «Барва-транс», а є такі, які в приватному порядку. Та взяти б хоча б село Заріччя. Тут майже в кожному дворі є фури. Це все перевізники. За неофіційними даними в Закарпатті близько двох тисяч перевізників.

І тут ще таке. З початком конфлікту багато закарпатців, щоб уникнути проблем на території Росії, перереєстровували автівки на російські номери. І такі закарпатці також стали заручниками українських блокувальників.

Окрім того, в Закарпатті доволі слабкі антиросійські настрої.  Закарпатці в масі своїй завжди були колаборантами-пристосуванцями. Для них приватний прагматизм був на першому місці: хоч яка влада, хоч яка ідеологія, головне щоб заробити грошей. Візьміть Тячівщину. Більшість заробітчан Тячівського району працюють не в Євросоюзі, а в Росії. Чи можуть ці люди бути проти росіян і підтримувати акцію з блокування російських вантажівок, якщо це може якось негативно позначитися на їхніх майбутніх заробітках?

За нашою інформацією  закарпатські перевізники вже згуртувалися, щоб просто знести блокаду на закарпатських кордонах і прогнати активістів-націоналістів. Тим більше, що активістів на кордоні було не так багато. Вони постійно кликали закарпатців на допомогу, бо не вистачало людей для чергування, але підтримки не було.

Одним словом, активісти вирішили здатися, щоб уникнути силового протистояння. І, скоріше за все, це було правильне рішення. Вони вийшли сухими з води. Тим більше, що уряд України також прийняв рішення домовлятися з Росією про те, що уже повипускати вантажівки: російські з України, а українські з Росії.

Здається, конфлікт погашено і честь збережено. Але післясмак гіркуватий...

Василь Поляк для Prozak.info

Читайте також:   Чому Москаль вийшов переможцем в історії з блокуванням доріг

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com