image

Заборонені страви та продукти у різних країнах світу

У кожній країні є страви, які стають шокуючими для туристів. У багатьох випадках це пов'язано з небезпечними інгредієнтами, що входять до складу страв, які можуть загрожувати здоров'ю людини. Пропонуємо 13 страв, які з певних причин заборонені в ряді країн.

1. Сассафрас

 

Листя дерева сассафрас використовуються в Північній Америці для виготовлення нешкідливої спеції, а ось з коренів цього дерева виготовляють сассафрасовое ефірне масло, вживане для ароматизації пива. Коли в 1960-му році було виявлено, що деякі з його інгредієнтів призводять до раку печінки, у США заборонили використовувати цю олію.

2. Хаггіс

Незвичайний делікатес хаггіс готують з перекручених з іншими органами овечих легенів, які поміщають в підготовлений шлунок тварини. У США ця страва заборонена.

3. Непастеризоване молоко
Такий вид молока в усьому світі вважається більш смачним і поживним, ніж термічно оброблене. Але навіть незважаючи на це, непастеризоване молоко заборонено в 22 американських штатах і Канаді, в яких остерігаються лістеріозу, сальмонельозу, кишкової палички та кампилобактеріозу.

4. Самса

 

Самса являє собою пряні трикутні пиріжки з смаженого тіста з начинкою з м'яса або овочів. Однак, в Сомалі ця їжа вважається «занадто християнської» і тому вона заборонена.

5. Олестра

Олестра є синтетичним замінником жиру, який використовується при приготуванні картопляних чіпсів і картоплі фрі. Ця продукція вже давно заборонена в Канаді та Великобританії, так як помічено, що вона призводить до спазмів кишечника і розладу шлунка.

6. Рожева слиз
Рожева слиз являє собою пасту, виготовлену з м'ясних обрізків. Щоб домогтися рожевого кольору, цей продукт вимочується в аміаку, а використовується він для приготування котлет для гамбургерів і сосисок для хот-догів у США. У ЄС цей продукт заборонений.

7. Хліб з ароматом калію

Щоб зробити тісто більш в'язким, використовується бромат калію. Вживання таких хлібобулочних виробів може призвести до ниркової недостатності, розладів нервової і травної систем, проблемам з щитовидною залозою і раку. У Китаї, ЄС, Канаді та Бразилії ця добавка заборонена.

8. Спортивні напої і фруктова содова
У багатьох спортивних напоях і ароматизованих напоях використовується бромоване рослинне масло, заборонене в більш ніж 100 країнах. Доведено, що воно може бути причиною дисфункції щитовидної залози, виникнення аутоімунних захворювань, гальмування процесу зростання і навіть шизофренії.

9. Лосось, вирощений на фермах

Якщо говорити про рибні ферми, то на них риба підгодовується зерном, змішаним з антибіотиками та іншими препаратами. У результаті м'ясо риби набуває сірого кольору, і для того щоб зробити його рожевим, виробники використовують астаксантин. Враховуючи небезпеку цієї речовини, лосось, вирощений на фермах, заборонений в Австралії та Новій Зеландії.

10. Абсент
Цей міцний алкогольний напій виготовляється з листя різних сортів полину. Хоча помічено, що абсент стимулює творчий потенціал, він також викликає галюцинації та агресивну поведінку. У Франції абсент був заборонений протягом більше 100 років. У 2011 році Сенат проголосував за зняття заборони на продаж абсенту, але в США, Новій Зеландії та Австралії він як і раніше незаконний.

11. Фугу

Риба фугу є найотруйнішим безхребетним у світі. Готувати її варто дуже акуратно, інакше помилка може коштувати життя. Вся справа в небезпечному нейротоксині тетродотоксині, що міститься в рибі, який може стати причиною паралічу м'язів і навіть смерті від удушення. Фугу заборонена в ЄС.

12. Фуа-гра

Цей відомий делікатес готується з печінки качок або гусей, яких насильно годують через металеву трубку в стравоході, змушуючи з'їдати 2-3 кг їжі в день.
Завдяки такому способу годування, печінка птахів збільшується в 10 разів, після чого печінку витримують в молоці і меді. Фуа-гра заборонена в 14 країнах, так як її отримання пов'язане з жорстоким поводженням з птахами.

13. Ортолана

Ортолана - пташка, розміром з горобця, з якої готувався спеціальний делікатес для знаті Франції. Спіймані пташки поміщалися в невеликі темні клітини, але попередньо їм виколювали очі, щоб вони з'їдали більше корму. У такій темниці птах містився до тих пір, поки не ставав у чотири рази більший за свою звичайну вагу. Після цього її безжально топили в бренді і смажили цілком. Сьогодні полювання на цих пташок у Франції заборонено, хоча браконьєрів це не зупиняє.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com