image

Чому генплан Ужгорода є корупційним та злочинним

Нова влада Ужгорода попри декларування боротьби з земельною мафією насправді чинить такий самий злочин, як і попередники.

Як відомо, новий мер Ужгорода Богдан Андрыъв декларував мораторій на виділення земельних ділянок в Ужгороді і назвав це війною з розбазарювання землі міста. Але це не відповідає дійсності.

Було б дивно вважати, що той склад ради та виконкому міста, який ми отримали після виборів, міг би бути зацікавлений у наведенні порядку у земельних питаннях. Це люди, які фактично не мають європейського бачення розвитку міста, які не розуміють історичної та ментальної специфіки Ужгорода, які і при минулих мерах вже неодноразово були втягнуті в земельні афери.

При чому, мер Богдан Андріїв міг би декларувати благі наміри хоч цілодобово і, не виключаємо, бути щирим при цьому, однак він зобов’язаний підкорятися нинішній депутатській більшості, у якої апетити до дерибану землі та майна міста просто непомірні.

Зараз в Ужгороді громадські активісти намагаються показати громаді, що навіть прийняті нещодавно знакові документи, які регулюють земельні відносини в Ужгороді,носять злочинну корупційну складову.

Громадські активісти Ужгорода, серед яких відомі митці, архітектори, бізнесмени, написали меру міста Богдану Андріїву відкритого листа, у якому пояснюють, чому прийняті земельні документи насправді є злочином проти ужгородців.

«На 4-му пленарному засіданні XXVII сесії Ужгородської міської ради VI скликання було прийнято 12 рішень у протиправний спосіб з порушенням принципів гласності та відкритості. Частина з них мають особливо небезпечні наслідки для розвитку міста Ужгорода.

Зокрема, рішення №1881 «Про затвердження містобудівної документації», яким затверджено містобудівну документацію «Генеральний план (коригування) м. Ужгорода» та затверджено містобудівну документацію «План зонування території м. Ужгорода»

Коригування генплану міста Ужгорода та план зонування території міста Ужгорода, який деталізує цей містобудівний документ, не вирішує стратегічних питань розвитку міста. Документ не пояснює шляхів для покращення якості життя у місті та містить корупційні схеми виділення земельних ділянок для забудови. Основним завданням цього документу є – узаконення незаконних рішень Ужгородської міської ради щодо земельних питань, прийнятих протягом останніх 10 років.

Найбільш кричущими моментами цих двох документів є:

- Повна (100 %) забудованість території м. Ужгород до 2020 року. Левовою часткою під індивідуальну забудову, що не характерно для міст і що унеможливить подальший розвиток міста у майбутньому через повну втрату власних територій. Це при тому, що пропонованими «Коригуваннями генплану м. Ужгорода» не вирішується проблема величезних територій промислових зон, які сьогодні є закинутими й незадіяними для розвитку міста; багатоповерхове будівництво планується на територіях зелених зон та прибудинкових територіях, що є порушенням нормативних актів; усі вільні ділянки, які можуть слугувати резервом для подальшого розвитку міста відводяться під індивідуальне житло.

- Повне знищення зелених зон загального користування у найбільш густонаселених житлових кварталах лівобережної частини міста всупереч ЗУ «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення і містах та інших населених пунктах», всупереч вимогам державних будівельних норм та реальним потребам міста і його мешканців у природних елементах урболандшафту. У цій частині міста за ДБН 360-92** повинно бути 45 га зелених зон, тобто по 6 м2 на кожного мешканця. Сьогодні таких зон є лише 15 га, у новому генплані їх немає взагалі.

- Корупція при зонуванні території міста – під будівництво виділяються відповідні зони на територіях, де таке будівництво неможливе відповідно до законодавства України. Так, наприклад: зелена зона по вул. Заньковецької на місці котловану біля колишньої цегельні (територія парку «Перемоги») за зонуванням територія втрачає своє функціональне рекреаційне призначення і отримує статус зони будівництва багатоповерхівок, будівництва торгово-розважальних комплексів та торгівельних об’єктів. При цьому на цій території знаходиться водойма, де будь-яке будівництво обмежене Водним кодексом України та ДБН.

Вимагаємо від новообраного міського голови припинити свавілля погорєловської кліки та ініціювати розроблення нового основного містобудівного документа для потреб більшості ужгородців, задля спільного європейського майбутнього Ужгорода».

Фактично влада до 2020 року (якраз до кінця своєї нинішньої каденції) має намір повністю забудувати незабудовані зони і головним чином, це будуть приватні забудови. Окрім того, зелені зони в місті будуть просто знищені.

Найбільші апетити у влади якраз стосуються зони за універмагом «Україна». На цих ділянках влада має намір отримати найбільші хабарі.

Громадські активісти запрошують всіх ужгородців, яким не байдужа доля міста, підписати звернення. Це можна зробити в кафе «Флоренція» по вулиці Волошина.

Читайте також:

Як керуватиме Андріїв на посаді мера Ужгорода

Короткий аналіз нової влади Ужгорода

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com